اطلاعاتی درباره جزیره کیش

 جزیره کیش یکی از توابع بندر لنگه است و  مناطق دیدنی و زیبای استان هرمزگان است .در زمانهای گذشته نام جزیره کیش قیس بوده است شکل این جزیره به صورت بیضی است و تا ساحل شیب کوه 12 متر فاصله دارد.

موقعیت جغرافیایی جزیره کیش:

این جزیره زیبا که از سمت شرق تا غرب است دارای طول دوازده کیلومتر و عرض هفت کیلومتر نیز می باشد.این جزیره به علت بیضی بودن زه کمان نام گرفته است.و به اندازه ی  صدو بیست قدم از سطح دریا ارتفاع دارد.آب زیر زمینی شیرینی در قسمت شمالی این جزیره واقع شده است.ای جزیره دارای باغهای نخل خرمای فراوان نیز است.و چاههای کم عمق در بعضی از مناطق دیده میشود.

جمعيت:

جمعیت این جزیره مطابق آمار به دست آمده در سال هشتاد و پنج  بیش از بیست هزار نفر بوده است

فاصله دریایی کیش:

 فاصله جزیره کیش تا بندر لنگه به وسیله قایق به طول 90 دقیقه است.تا دبی دویست متر و تا بندر عباس چهارصد کیلومتر نیز فاصله دارد.

 

محدوده مکانی جزیره کیش:

این جزیره که بیست و هفت کیلومتر از بندر چارک فاصله دارد در بخش جنوب غربی روستای گرزه و در خلیج فارس واقع شده است.در این جزیره یک کاخ بسیار مجلل و بزرگ است که به دستور شاه ایران پهلوی بنا شده است.کیش از مهمترین مکانهای توریستی و تفریحی در ایران محسوب می شود.که سالانه صدها هزار مسافر را جذب میکند.و هتلهای زیادی در این جزیره وجود دارد از قبیل هتلهای معروف و مجلل داریوش ،مارینا پارک و مراکز خرید گوناگون و فراوانی در این شهر است.

فاصله دریایی کیش:

 فاصله این جزیره تا بندر لنگه به وسیله قایق به اندازه نود دقیقه است.تا دبی دویست متر و تا بندر عباس چهارصد کیلومتر نیز هست.

نوشتن دیدگاه